בכל הנוגע לתזונה במהלך ההריון, אתה רוצה להקל עליך ככל האפשר לקבל את החומרים המזינים החשובים ביותר שהכי חשובים לך ולמה הם נחוצים. הכמות הנכונה של מאכלים מסוימים כגון פירות, ירקות ודגנים מלאים תבטיח כי התינוק שלך צורך את הכמות הקטנה ביותר של חומרים מזינים אלה במהלך ההריון. כשמדובר בשליטה על דיאטת ההריון שלך, אתה יכול לעזור לקבל את ההחלטות הטובות ביותר עבור התינוק המתפתח שלך. מה כדאי לאכול, מה אסור לאכול, למה זה הכרחי ומה כדאי ולא צריך לאכול.

תזונה מאוזנת מספקת לך את כל הויטמינים והמינרלים הדרושים להריון בריא. זה אמור לספק את הכמות הנכונה של ברזל, סידן, מגנזיום, אשלגן, אבץ וכל שאר הוויטמינים והמינרלים במהלך ההריון, כמו גם את הכמות הנכונה של סידן ומגנזיום.

מגוון מאכלים טובים לאורך כל היום יספקו לכם את כל הויטמינים, המינרלים והחומרים המזינים להם זקוק התינוק, כמו גם את הכמות הנכונה של סידן ומגנזיום.

אם יש לך מושג כיצד פועלת MyPlate

טבלה 1 מראה את המזונות שעל אישה בהריון במשקל תקין לאכול במהלך כל הריון טריסטון. הטבלה הבאה מציגה את הכמות המינימלית המומלצת של מנות מכל מזון בכדי להבטיח כי התינוק יקבל את כל אבות המזון הדרושים להריון בריא! למידע נוסף על כמות הירקות, הדגנים והפירות הנחוצים לך מדי יום במהלך כל השליש להריון, לחץ כאן. טבלה 2 מציגה את רשימת המזונות אותם תרצו לאכול במהלך ההריון, כמו גם את המנות המינימליות והמרביות ליום לכל אחד מהם.

זה מסביר מה אתה צריך לאכול במהלך ההריון וכמה משקל עליך לעלות במהלך כל שלוש הריונות באבנים, כמו גם את המנות המקסימליות והמינימליות לכל ארוחה.

הקלוריות שאתה צריך כל יום במהלך ההריון תלויות בסוג המזון שאתה אוכל לפני הכניסה להריון ובאיזו מידה פעילה של אישה על בסיס יומי

נכון שצריכת התזונה שלך עולה בשליש הראשון של ההריון, אך צרכי האנרגיה שלך גדלים רק בכ -300 קלוריות ביום בשליש השני והשלישי להריון. אישה בריאה במשקל ממוצע חייבת לצרוך כ -300 קלוריות ביום יותר במהלך ההריון מאשר במהלך המשקל הרגיל שלה.

הצורך ברכיבי תזונה רבים עולה באופן משמעותי במהלך ההריון

לפיו מומלצת צריכה מוגברת של ויטמינים ומינרלים לחומצה פולית, יוד וברזל. אם אתה בהריון, עליך לקחת חומצה פולית כדי לוודא שאתה מקבל את כל מה שאתה צריך. כמעט כל הויטמינים והמינרלים נחוצים ומוגברים במהלך ההריון, תוך תשומת לב מיוחדת לברזל, סידן, מגנזיום, אבץ, נחושת, ברזל ואבץ. עדיף לקבל את כל הויטמינים והמינרלים מהמזונות שאתם אוכלים, אך תוספי מזון מבטיחים שיש לכם את האיזון הנכון של ויטמינים, מינרלים וחומרים מזינים חיוניים אחרים עבור תינוקכם. תוספי ויטמין או מינרלים טרום לידתי מומלצים על ידי הרופא, הדיאטנית או התזונאית על מנת להבטיח כי התינוק יקבל את הכמות הנכונה של חומרים מזינים וויטמינים לבריאותו ולרווחתו. אם אתה חושש בשלב כלשהו בהריון שאינך מקבל מספיק ויטמינים או מינרלים מסוימים, שוחח עם הרופא שלך על כך.

פנה לרופא שלך לטיפול מוקדם וסדיר לפני הלידה המלווה בתזונה, בעלייה במשקל ובבריאות הכללית במהלך ההריון. שאל את הרופא מה אתה אוכל במהלך ההריון, כמו גם כל שינוי במשקל או בירידה במשקל.

אם יש לך צרכים תזונתיים מיוחדים

עליך להתחשב בהם בעת תכנון דיאטת ההריון שלך. יתכן שתצטרך להתאים את הרגלי האכילה שלך לפני ההריון כדי לגלות למה לצפות, ולעיתים יכול להיות קשה לאכול כראוי. עליך להתאים את הדיאטה שלך במהלך ההריון כדי לענות על צרכי התזונה המוגברים שלך ולהיות מודע ולהימנע מאכילת מזונות שעלולים להזיק לך או ליילודך במהלך ההריון. אם כבר ארזת ויטמינים ומינרלים של אלפבית אחד בארוחות היומיומיות שלך, אך התיאבון שלך עדיין לא ממש הולך חזק, אל תדאגי שאתה לא ממש מגיע לדיאטת ההריון הבריאה.

גם אם את חוששת ממשקלך

הפחתת קלוריות במהלך ההריון יכולה למנוע מילדך שטרם נולד לקבל את כל אבות המזון הנחוצים לך. לכן חשוב לנשים שעלולות להיכנס להריון בכמות הנכונה של חומצה פולית בתזונה. מומלץ לנשים להיכנס להריון 400 מ"ג חומצה פולית ביום, כתוסף תזונה או במזון מועשר.

זה יכול להיות קשה להשיג את כל החומרים המזינים המומלצים שאתה צריך מדי יום מהתזונה היומית שלך בלבד

אך אתה יכול לקבל דחיפה תזונתית מויטמינים לפני הלידה. תזונה מאוזנת היטב, הכוללת מזונות עשירים בסידן וברזל, יכולה לספק לכם את הויטמינים, המינרלים, הסידן, הברזל וחומרי המזון החיוניים האחרים הדרושים לכם כדי להאכיל את תינוקכם במהלך ההריון. נשים בהריון צריכות ליטול ויטמין טרום לידתי מדי יום בכדי להשיג חומרים מזינים אלה, שקשה להפיק מהמזון. אתה יכול לאכול אותו באמצעות תזונה בריאה של פירות, ירקות, דגנים מלאים, אגוזים, זרעים, שעועית, קטניות, דגים, עופות, ביצים, מוצרי חלב או אגוזים וזרעים; סביר להניח שתיקח גם ויטמין A. לפני הלידה